Sygnatura umieszczona w lewym dolnym rogu, dobrze osadzona w warstwie malarskiej: A Palamedesz. Na ramie zamocowana mosiężna tabliczka z napisem A. Palamedes Stevaert 1600-1673. Stan zachowania malatury dobry z nielicznymi ubytkami. Deska z widocznym, naprawionym pęknięciem na wysokości 9,50 cm od górnej krawędzi prowadzącym przez całą szerokość obrazu. Rama wymagająca renowacji.
Technika: Olej na desce
Wymiary w świetle ramy: 49 cm x 36 cm
Typowy dla artysty wspaniały przykład XVII wiecznego malarstwa rodzajowego. Praca przedstawia wnętrze kordegardy służącej do odpoczynku służbom wartowniczym. Na pierwszym planie rozparty na krześle odpoczywający zapewne po służbie mężczyzna ukazany w otoczeniu czterech młodych, roześmianych dam. Pozostałe trzy kobiety zdają się usługiwać temu wesołemu towarzystwu. Dwie z nich odwrócone tyłem ryglują wielkie, drewniane drzwi a kolejna pomaga przy strojeniu instrumentu. Praca tchnie charakterystyczną dla Palamedesza wytwornością, postacie ożywają pod jego pędzlem a proste gesty nabierają niejakiego wyrafinowania.
Skontaktuj się z nami w sprawie tej oferty.
02-06-2014
Pod Gryfami
RITTER Maria (1899-1976)
Kompozycja zielona
papier 20 x 29 cm
technika własna
olej, gwasz, akwarela, klej, piasek, okruchy mineralne
1 600 zł
27-05-2014
Salon Antyków Kolekcjoner s. c.
Ptactwo
, XIX w.
Ch. Votteler
Litografia, wymiary: 30 x 40 cm
22-05-2014
ANTIQUA. Antykwariat
SANSON Nicolas (1600 - 1667)
, 1700r.
Amsterdam, Miedzioryt ręcznie kolorowany, wymiary: 30x18 cm