Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (5925)
PALAMEDESZ (STEVERS) Anthonie (1601 – 1673)
We wnętrzu wartowni, Olej , XVII w.
Sygnatura umieszczona w lewym dolnym rogu, dobrze osadzona w warstwie malarskiej: A Palamedesz. Na ramie zamocowana mosiężna tabliczka z napisem A. Palamedes Stevaert 1600-1673. Stan zachowania malatury dobry z nielicznymi ubytkami. Deska z widocznym, naprawionym pęknięciem na wysokości 9,50 cm od górnej krawędzi prowadzącym przez całą szerokość obrazu. Rama wymagająca renowacji.
Technika: Olej na desce
Wymiary w świetle ramy: 49 cm x 36 cm
Typowy dla artysty wspaniały przykład XVII wiecznego malarstwa rodzajowego. Praca przedstawia wnętrze kordegardy służącej do odpoczynku służbom wartowniczym. Na pierwszym planie rozparty na krześle odpoczywający zapewne po służbie mężczyzna ukazany w otoczeniu czterech młodych, roześmianych dam. Pozostałe trzy kobiety zdają się usługiwać temu wesołemu towarzystwu. Dwie z nich odwrócone tyłem ryglują wielkie, drewniane drzwi a kolejna pomaga przy strojeniu instrumentu. Praca tchnie charakterystyczną dla Palamedesza wytwornością, postacie ożywają pod jego pędzlem a proste gesty nabierają niejakiego wyrafinowania.
Skontaktuj się z nami w sprawie tej oferty.
02-06-2014
Pod Gryfami
RITTER Maria (1899-1976)
Kompozycja zielona
papier 20 x 29 cm
technika własna
olej, gwasz, akwarela, klej, piasek, okruchy mineralne

1 600 zł

27-05-2014
Salon Antyków Kolekcjoner s. c.
Ptactwo , XIX w.
Ch. Votteler Litografia, wymiary: 30 x 40 cm
22-05-2014
ANTIQUA. Antykwariat
SANSON Nicolas (1600 - 1667)
Afryka - Tunezja - Partie de Barbarie ou Sont... , 1700r.
Amsterdam, Miedzioryt ręcznie kolorowany, wymiary: 30x18 cm
22-05-2014
ANTIQUA. Antykwariat
SANSON Nicolas (1600 - 1667)
Afryka - Maroko - Royaume de Maroc , 1700r.
Amsterdam, Miedzioryt ręcznie kolorowany, wymiary: 26x18cm
22-05-2014
ANTIQUA. Antykwariat
Pingwin , XIX w.
22-05-2014
ANTIQUA. Antykwariat
SANSON Nicolas (1600 - 1667)
Afryka - Kongo - Royaume de Congo , 1700r.
Amsterdam, Miedzioryt ręcznie kolorowany, wymiary: 27x20 cm
22-05-2014
ANTIQUA. Antykwariat
SUCHANEK Antoni (1901-1982)
Arsenał Gdańsk 1946r. , 1946r.
Litografia, wymiary: 34x49cm
22-05-2014
ANTIQUA. Antykwariat
Struś , XIX w.
22-05-2014
ANTIQUA. Antykwariat
liczba obiektów: 5925