Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (5925)
Komoda z nadstawą, przełom XIX i XX w.
Komoda z nadstawą pochodząca z przełomu XIX i XX wieku. Mebel po renowacji, konstrukcja sosnowa, komoda fornirowana grubą warstwą drewna jesionowego, nadstawa drewnem orzechowym. Komoda o kubaturze graniastosłupa, na czterech geometrycznych nogach. Na froncie mieszczą się cztery duże szuflady ze współczesnymi kluczynami i parami ciągadeł. Miejsca po zamkach zostały uzupełnione drewnianymi klockami. Na blacie znajduje się nieco węższa i cofnięta nadstawa o przeszklonych drzwiczkach. Na bokach frontu wmontowane półokrągłe pionowe listwy. Drzwiczki obramione fazowanymi listwami i płycinami. Zwieńczenie o formie profilowanego gzymsu. Stan dobry, ślady po profesjonalnej renowacji, około ośmiu wstawek, głównie na bokach komody, ślad po ubytku blisko górnej krawędzi gzymsu. Wysokość całkowita 212 cm, wysokość komody 94 cm, szerokość 128 cm, głębokość 63 cm.

7 000 zł

08-05-2013
Antyk.net.pl
Sekretera empirowa, I poł. XIX w.
Sekretera empire z I poł. XIX wieku. Mebel o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem mahoniowym.

14 500 zł

08-05-2013
Antyk.net.pl
Sekretarz cylindryczny, pocz. XIX w.
Sekretarz cylindryczny pochodzący z początku XIX wieku. Konstrukcja mebla z drewna iglastego fornirowanego drewnem mahoniowym, szuflady wykonane z drewna dębowego. Sekretarz umieszczony jest na czterech giętych nogach, połączonych w górnej partii dekoracyjnymi listwami. Dolna partia mebla wypukła, mieści trzy szuflady. W górnej partii znajduje się wysuwany blat i cylindryczna klapa z mosiężnymi ciągadłami. Klapa skrywa pięć niewielkich wnęk i cztery szufladki. Blat wyłożony jest skórą. Zwieńczenie mebla w formie niskiej galeryjki. Front sekretarza zdobiony jest malowanymi barwnymi kwiatowymi girlandami i kokardami, na cylindrze znajdują się instrumenty muzyczne otoczone stylizowaną roślinnością, a płaszczyznę wieńczącą sekretarz zdobią motywy kwiatowe i medalion z profilem mężczyzny. Mebel po konserwacji zachowawczej, ślady uzupełnień, kilka wstawek w różnych partiach mebla, horyzontalne minimalne wgłębienie na cylindrze (na zdjęciu), rysy, wtórne antaby i kluczyny, rysy i plamy na skórze. Wysokość 106,5 cm, szerokość 110,5 cm, głębokość 57 cm, wys. do blatu 75 cm.

8 000 zł

08-05-2013
Antyk.net.pl
Angielska biblioteka pełniąca również funkcję schreibkomody, około 1780 roku. Mebel o konstrukcji sosnowo-dębowej, fornir mahoniowy. Nogi sanowią dekoracyjnie wycięte listwy. Korpus mieści trzy szuflady, dwie najwyżej położone uchylają się na zawiasie, tworząc blat. Po uchyleniu odsłaniają wnęki, intarsjowane szufladki i drzwiczki. Frontowe drzwi nastawy mebla podzielone są geometrycznymi szprosami (szkło warstwowe). Dwie szybki wtórne, jedna ma pęknięcie na brzegu, ślady uzupełnienia obok kluczyny, niewielkie wybrzuszenie forniru na blacie, ubytek forniru na brzegu mebla, rysy i zadrapania, pęknięty bok w dolnej części mebla, w kilku miejscach rozeschnięte plecy. Wysokość całkowita 218 cm, wysokość części dolnej 100 cm, wysokość do blatu 74 cm. Szerokość części górnej i dolnej 118 cm, głębokość podstawy 57 cm, głębokość części górnej 31 cm. Blat o wymiarach 112 x 43 cm.

15 000 zł

08-05-2013
Antyk.net.pl
Para wysokich eklektycznych bibliotek, pocz. XX w.
Para wysokich bibliotek o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem dębowym. Meble pochodzą z początku XX wieku. Nogi niskie, geometryczne. Podstawa mieści półkę znajdującą się za parą drzwiczek. Drzwiczki zdobione są prostokątnymi płycinami z wypukłą dekoracją rzeźbiarską. Po obu stronach mebel dekorują rzeźbione motywami stylizowanej roślinności listwy. Na blacie umieszczono wysoką nastawę z przeszklonymi drzwiczkami, podzielonymi prostymi szprosami. Wewnątrz mieszczą się półki o regulowanej wysokości. Kluczyny wykonane są z barwionej tłoczonej skóry. Zwieńczenie architektoniczne o geometrycznej kubaturze. Stan dobry, rysy, zabrudzenia, plamy na blatach. Wysokość całkowita 279 cm, wys. do blatu 85 cm, szer. 132 cm, głęb. 51cm.

8 000 zł

08-05-2013
Antyk.net.pl
Obraz przedstawiający pejzaż alpejski z młodym pasterzem w stroju bawarskim wykonany techniką olejną na płótnie, pochodzi z lat trzydziestych XX w. Sygnatura nieczytelna, znajduje się w prawym dolnym rogu. Na pierwszym planie złom skalny porośnięty trawą i kwiatami. W centrum znajduje się głaz, na którym siedzi chłopiec w stroju charakterystycznym dla miejscowości podalpejskich. Postać w zielonej czapce z piórkiem trzyma w ręku bat. W głębi oświetlone trawiaste zbocze. Na ostatnim planie szczyty górskie pogrążone w chmurach. Stan dobry, drobne zabrudzenia, krakelura. Wymiary ramy 80 x 91 cm, wymiary płótna w świetle ramy 68 x 78,5 cm.

3 600 zł

08-05-2013
Antyk.net.pl
Talerz kolekcjonerski ze śląskiej wytwórni Wałbrzych Stary Zdrój (niem. Waldenburg - Alt Wasser). Sygnatura na spodzie była stosowana w latach 1860-1870. Porcelana w odcieniu bieli ma pas złoconego floralnego fakturowania na brzegu kołnierza. Wrąb talerza pokryty jest delikatnym ząbkowaniem. Centralną część zdobi ręczna malatura kwiatowa. Stan dobry, niewielki ubytek na krawędzi talerza (widoczny od spodu). Wysokość 3 cm, średnica 23 cm.

600 zł

08-05-2013
Antyk.net.pl
Tremo empirowe, pocz. XIX w.
Tremo empirowe o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem jesionowym, początek XIX wieku. Podstawa o dekoracyjnym giętym wykroju, uskokowo cofnięta w połowie wysokości. Prostokątna wysoka tafla obwiedziona jest krótkimi odcinkami profilowanych listew. Lustro flankuje para wydłużonych geometrycznych kolumn zdobionych czarnym żyłkowaniem i mosiężnymi aplikami w formie kobiecych popiersi (na górze) i nóg (dół). Powyżej lustra na płaskiej horyzontalnej listwie kolejna stylizowana aplika. Zwieńczenie przypomina trójkąt z podstawą zakończoną odgiętymi do góry kołami i szczytem zwróconym łagodnymi liniami do wewnątrz. Formy podkreślone są przez żyłkowanie. Stan dobry, po przeprowadzonej kilka lat temu renowacji. Wysokość 208 cm, szerokość 93 cm, głębokość 16 cm, wymiary tafli lustra (55,5 x 155 cm).

6 500 zł

07-05-2013
Antyk.net.pl
Trapezowa biblioteka biedermeier, II ćw. XIX w.
Biblioteka biedermeier pochodząca z II ćwierci XIX wieku. Konstrukcja mebla sosnowa, fornirowana grubą warstwą drewna jesionowego. Cztery geometryczne czernione nogi. Kubatura mebla stopniowo zwęża się ku górze. W dolnej partii znajdują się drzwiczki o dekoracyjnej płycinie zamkniętej półkolem. Kontury płyciny, drobne elementy oraz zwornik nad płyciną wykonane są z innego gatunku drewna, barwionego na czarno. Wnętrze podzielone jest półką, powyżej której wmontowano trzy szuflady z mosiężnymi ciągadłami. Górna partia mebla jest przeszklona z trzech stron, frontowe drzwiczki odsłaniają półkę i barwione na czerń wnętrze. W architektonicznym zwieńczeniu znajduje się szeroka szuflada. Biblioteka ma kluczyny w formie tarcz i komplet kluczy. Stan dobry, ślady po renowacji (na zdjęciach). Wysokość całkowita 200 cm, szerokość dołu 133,5 cm, głębokość 92,5 cm.

14 000 zł

07-05-2013
Antyk.net.pl
liczba obiektów: 5925