Mahoniowe lustro empirowe, z konsolą na nogach, z pierwszej połowy XIX wieku. Prostokątne lustro flankowane gładkimi kolumnami, nad nimi płycina zwieńczona gzymsem i dekorowana mosiężnym ornamentem charakterystycznym dla stylu empirowego. Po bokach płyciny proste pilastry. Konsolka wsparta na nogach, z których przednie mają formy kolumn analogicznych do tych z lustra. Ma szufladę dekorowaną mosiężnym ornamentem. Całość ustawiona na prostokątnej podstawie. Pęknięcie okleiny w części nad lustrem. Poza tym stan dobry. Wysokość całkowita 238 cm, wysokość do blatu 76 cm, wymiary blatu 52,5 x 86 cm, wymiary lustra 57 x 104 cm.
7 000 zł
09-05-2013
Antyk.net.pl
Para wyjątkowych barokowych kinkietów pochodzących z Europy Zachodniej z około połowy XVII wieku. Wykonane są ze złoconej miedzi, repusowane.
8 000 zł
09-05-2013
Antyk.net.pl
Krzesło z plecionym siedziskiem pochodzące ze Skandynawii z drugiej połowy XVIII wieku.
3 800 zł
09-05-2013
Antyk.net.pl
Para srebrnych solniczek, Wiedeń, ok. 1850 r.
Para srebrnych solniczek wykonanych około 1850 roku w Wiedniu w stylu Ludwik Filip.
2 400 zł
09-05-2013
Antyk.net.pl
Pejzaż wykonany techniką olejną na płótnie. Obraz sygnowany w lewym dolnym rogu Oscar Törna (1842-1894). Obraz pochodzi z II połowy XIX wieku. Obraz utrzymany w ciemnej kolorystyce, właściwej dla zacienionego wzgórza porośniętego wysokimi drzewami. Po lewej stronie wąska ścieżka prowadzi pomiędzy trawami do wyjścia z lasu. Na ostatnim planie widać oświetlone wzgórze i błękit nieba. Stan dobry, drobna krakelura pod warstwą werniksu. Całość oprawiona w złoconą ramę (98 x 74 cm), wymiary płótna w świetle ramy (82 x 58,5 cm).
6 700 zł
08-05-2013
Antyk.net.pl
Secesyjny kryształowy dzban do wina okuty srebrem. Praca sygnowana "Ed Wollenweber", przedmiot pochodzi z Monachium, z początku XX wieku. Kryształ umieszczony na niskiej kryzie, płaszcz naczynia zdobią stylizowane gięte motywy floralne. Górna partia dzbanu i uchwyt wykonane są ze srebra próby 800. Dzióbek w formie kobiecej głowy otoczonej włosami i wiciami roślinnymi. Uchwyt ma kształt giętej skręconej łodygi. Całość wieńczy pokrywka zakończona sterczyną. Stan dobry. Wysokość 33 cm, średnica maksymalna 14,5 cm.
3 200 zł
08-05-2013
Antyk.net.pl
SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
Obrazek w formie leżącego prostokąta przedstawiający scenę huculską autorstwa Kazimierza Sichulskiego. Dzieło wykonane gwaszem na papierze akwarelowym, pochodzi z 1941 roku. Na pierwszym planie horyzontalny szereg utworzony z par niskich palików i przewiązanych na ósemkę form. Powyżej powiewają wbite w ziemię dwie ciemne chorągiewki. Na drugim planie, na torze, trójka młodych chłopców w strojach huculskich z emocjami patrzy na punkt znajdujący się poza obrazem. Na kolejnym planie znajduje się rozległy teren pokryty w większości śniegiem. Powyżej horyzontu brunatno-niebieskie niebo. Stan dobry, pionowy ślad po złożeniu papieru. Obraz w prostej złoconej ramie (zabrudzenia, minimalne przetarcia) o wymiarach 26 x 22,5 cm. Wymiary obrazka w świetle ramy 23 x 19,5 cm.
4 400 zł
08-05-2013
Antyk.net.pl
Stół z marmurowym blatem w stylu Ludwik XVI, pochodzący z XIX wieku. Mebel umieszczony jest na czterech rzeźbionych floralnych nogach. W dolnej partii konstrukcję wzmacniają dwie gięte perełkowane łączyny spojone zapalonym zniczem w formie amfory. Z naczynia opadają pełnoplastyczne rzeźbione kwiaty. Pod blatem ażurowa konstrukcja z silnie giętymi motywami stylizowanej roślinności i biskwitowymi antykizowanymi medalionami na dłuższych bokach. Blat wykonany z grubego marmuru o uskokowej krawędzi. Wtórne barwienie na kolor zgaszonego złota, nałożone na oryginalne złocenie, minimalne ubytki i przetarcia drewna, niewielkie zabrudzenia, ślady spajania i ubytki jednego naroża kamiennego blatu (na zdjęciu). Wysokość 77 cm, szerokość 120,5 cm, głębokość 80 cm.
15 000 zł
08-05-2013
Antyk.net.pl
Serwis obiadowy na 10 os., Rosenthal, l. 1898-1906
Serwis obiadowy na dziesięć osób z niemieckiej manufaktury porcelany Rosenthal. Znak na spodzie naczyń stosowany był w latach 1898-1906. Porcelana w odcieniu bieli, dekorowana kobaltem na brzegach naczyń. Dodatkowo każdy talerz zdobiony jest malowaną złotem dekoracją w motywy roślinne. Sygnatury na spodzie przedmiotów mogą się nieznacznie różnić, pięć elementów sygnowanych modelem Botticelli. Dwie wazy nie mają pokrywek, drobne ubytki na nóżkach waz (na zdjęciu). W skład serwisu wchodzą: waza (wys. 17,5 cm, wym. 39,5 x 21,5 cm), 2 małe wazy (wys. 7 cm, wym. 33,5 x 18,5 cm), 2 salaterki (wys. 6 cm, wym. 31,5 x 31,5 cm), 2 półmiski małe (wys. 3 cm, wym. 31,5 x 22,5 cm), półmisek duży (wys. 4 cm, wym. 43,5 x 31 cm), półmisek przystawkowy 25,5 x 14 cm, bardzo duży płaski talerz o średn. 35,5 cm, bardzo duży głęboki talerz (wys. 5,5 cm, średn. 35 cm), 2 sosjerki (wys. 8,5 cm, wym. 21,5 x 16 cm), 20 talerzy obiadowych płaskich o średn. 25,5 cm, 10 talerzy głębokich (wys. 4 cm, średn. 25,5 cm), 9 talerzy przystawkowych o średn. 19,5 cm. Dodatkowo talerze obiadowe: 4 talerze płaskie i 5 talerzy głębokich (nie zostały objęte wyceną).